Twoja droga

do pięknego uśmiechu

Ortodoncja

Ortodoncja

Ortodoncja obejmuje profilaktykę i leczenie nieprawidłowego rozmieszczenia zębów, ich wielkości czy kształtu, jak również metody eliminacji rozmaitych wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych. Leczenie ortodontyczne można przeprowadzić zarówno u dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Proste zęby to nie tylko kwestia estetyki uśmiechu ale również zdrowia pacjenta.

Ortodoncja dysponuje aktualnie szeroką gamą różnorodnych aparatów ortodontycznych, wykorzystywanych do korygowania stosunków międzyzębowych. Aparaty dzielimy na ruchome i stałe. Do najczęściej wykorzystywanych w ortodoncji typów aparatów należą:

Aparaty ruchome:
Ruchome aparaty ortodontyczne stosowane są w korygowaniu niewielkich wychyleń zębów i mogą być stosowane u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Są to aparaty wyjmowane, które pacjent może samodzielnie zakładać i zdejmować.

Aparaty ortodontyczne stałe – zamki kosmetyczne:
Z uwagi na wykorzystanie estetycznych zamków, których kolor można dostosować do odcienia zębów, aparat ortodontyczny jest niemal niewidoczny i zapewnia pacjentowi duży komfort noszenia. Należy jednak pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej oraz unikaniu niektórych potraw aby zapobiec przebarwieniom gumek w aparacie.

Aparaty ortodontyczne stałe – zamki metalowe:
Ten rodzaj aparatów cieszy się dużym powodzeniem u pacjentów, pragnących wyleczyć krzywiznę zębów. Aparaty cechuje bezpieczeństwo stosowania, wysoka jakość oraz relatywnie niska cena.

Aparaty ortodontyczne stałe – zamki samoligaturujące:
Aparaty samoligaturujące to w ortodoncji nowoczesne rozwiązanie leczenia wad zgryzu czy krzywizny zębów, zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Zamki aparatu zostały wyposażone w specjalną zakładkę, która podtrzymuje łuk, dlatego nie stosuje się w nich ligatur (gumowych opasek). Korekcja zgryzu opiera się na działaniu aktywnych klapek, które podtrzymują łuk ortodontyczny w zamkach. Zaletą aparatów samoligaturujących jest zmniejszenie nacisku na zęby, mniejsze tarcie i zazwyczaj skrócony czas leczenia.

Każdy zatrudniony u nas ortodonta posiada wysokie kwalifikacje i szerokie doświadczenie w prowadzeniu skutecznego leczenia ortodontycznego, co sprawia, że świadczymy dla Państwa usługi na najwyższym poziomie.

Już dziś umów się na wizytę i skorzystaj z naszej szerokiej oferty z zakresu Ortodoncja.