Twoja droga

do pięknego uśmiechu

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna

Piękny i zdrowy uśmiech wymaga nieustannej troski o higienę jamy ustnej - zgodnie z maksymą: Lepiej zapobiegać niż leczyć. Istotna jest odpowiednia profilaktyka stomatologiczna. Dobre nawyki i prawidłowa higiena mogą zapobiec przykremu zapachowi z ust, próchnicy oraz rozwojowi chorób zębów i jamy ustnej. Jedną z podstawowych zasad jest regularne mycie zębów. Aby skutecznie dbać o zdrowie swoich zębów, należy również pamiętać o systematycznych wizytach kontrolnych w gabinecie stomatologicznym (przynajmniej raz na pół roku), podczas których lekarz ustali aktualny stan higieny jamy ustnej.

Centrum Stomatologiczne ATRIA proponuje następujące metody profilaktyki stomatologicznej:

  • kontrola stanu uzębienia
  • instruktaż higieny jamy ustnej, obejmujący profesjonalne porady na temat ochrony zębów i jamy ustnej, prawidłowych technik szczotkowania itp.
  • skaling – czyli popularny i bezbolesny zabieg, polegający na usunięciu bakterii oraz kamienia nazębnego z powierzchni zębów za pomocą specjalistycznego aparatu ultradźwiękowego. Zabieg należy wykonywać około 1 – 2 razy w ciągu roku.
  • piaskowanie – to metoda czyszczenia kamienia nazębnego, która w połączeniu ze skalingiem daje najlepsze efekty. Umożliwia usunięcie osadu nazębnego oraz powierzchniowych przebarwień nawet w najmniejszych szczelinach.
  • lakowanie – to zabieg profilaktyczny, polegający na uszczelnianiu (lakowaniu) naturalnych bruzd i zagłębień, które pokrywają zęby trzonowe i przedtrzonowe by w ten sposób chronić je przed rozwojem próchnicy. Zabieg można wykonać zarówno na zębach mlecznych, jak i stałych.

Należy pamiętać, że profesjonalna higiena jamy ustnej jest niezbędna do zachowania zdrowego uzębienia i pięknego uśmiechu.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług z zakresu Profilaktyki stomatologicznej.