Twoja droga

do pięknego uśmiechu

Protetyka w naszych gabinetach

Protetyka

Protetyka to dynamicznie rozwijająca się dziedzina stomatologii, zajmująca się odbudową uszkodzeń i braków w uzębieniu. Prawidłowa protetyka stomatologiczna pozwala także zapobiegać dalszym uszkodzeniom zębów. Do odtworzenia zębów wykorzystuje się tzw. uzupełnienia protetyczne, które odbudowują tkanki zębów lub w pełni je zastępują. Przygotowując dla Państwa uzupełnienia protetyczne dbamy o to aby spełniały najwyższe standardy i dokładnie rekonstruowały anatomiczny kształt zębów, wykazując jednocześnie precyzyjne odzwierciedlenie ich kolorystyki.

Protetyka to dziedzina, którą charakteryzuje nieustanny postęp, dlatego stworzyliśmy nowe, w pełni nowoczesne laboratorium protetyczne, w którym realizujemy prace protetyczne w systemie cad/cam kavo arctica.

Pracownia protetyczna

Cad/cam kavo arctica jest to nowoczesny, skomputeryzowany system wykonywania prac protetycznych, oparty na skanerach 3d Trios firmy 3Shape oraz frezarce laboratoryjnej. Za pomocą skanera 3d lekarz stomatolog tworzy elektroniczny obraz jamy ustnej pacjenta. Następnie technik protetyk obrabia na komputerze projekt. Gdy projekt jest gotowy, frezarka przystępuje do pracy, w efekcie czego powstaje gotowa praca protetyczna. Dużym atutem takiego rozwiązania jest precyzja wykonania, skrócenie czasu od rozpoczęcia do zakończenia zabiegu, zmniejszenie ilości wizyt pacjenta w gabinecie, możliwość zobrazowania w postaci obrazu 3d stanu jamy ustnej pacjenta oraz wiele innych.

Pracownia protetyczna

Protetyka wypracowała na przestrzeni lat szeroką gamę uzupełnień. Do najpopularniejszych rodzajów uzupełnień protetycznych należą:

a) Korony protetyczne – są wykorzystywane w przypadku znacznych braków oraz uszkodzeń naturalnej korony zęba, gdy pozostał zdrowy korzeń. Doskonałe uzupełnienie protetyczne stanowi korona pełnoceramiczna, która idealnie imituje naturalne szkliwo zęba, dzięki czemu spełnia oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów, ceniących wysoką estetykę.

b) Protezy stomatologiczne – to ruchome uzupełnienie, które może być wykorzystane w odbudowie części lub całego uzębienia w łuku zębowym. Stosowane z reguły gdy brak możliwości wykorzystania mostu. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. protezy osiadające, elastyczne czy szkieletowe. Protezy osiadające wykonuje się z akrylu i osadza bezpośrednio na tkankach miękkich - leżą na dziąśle. Metoda ta może jednak powodować dyskomfort oraz zaburzenia czucia smaku. Protezy osiadające cechuje jednak szybkość wykonania, stanowią proste i tanie rozwiązanie w walce o piękny uśmiech. W naszych gabinetach wykonujemy dla Państwa protezy osiadające MIFAM, IVOCLAR czy ANTARIS. Protezy szkieletowe to uzupełnienie podparte, wykorzystywane w przypadku dużych braków uzębienia gdy zastawanie mostu jest niemożliwe. Proteza bardzo dobrze trzyma się w buzi ale nie może być stosowana przy bezzębiu całkowitym. Szkielet protezy jest częściowo wykonany z metalu, cechuje go duża trwałość i stabilność. Wypustki protezy zostają oparte na żującej powierzchni zębów pacjenta, co zapobiega uciskowi i zanikowi kości w wyniku osiadania protezy na błonie śluzowej. Protezy elastyczne to alternatywa dla protez szkieletowych. Są wykonane z tworzyw termoplastycznych, które gwarantują wysoką wytrzymałość i stabilność protezy. Proteza elastyczna nie uciska dziąseł i pozostaje niewidoczna, dzięki zastosowaniu estetycznych klamer.

c) Licówki – metoda polegająca na nałożeniu na przednią powierzchnię zębów stałego uzupełnienia protetycznego w postaci cienkich, ceramicznych płatków (nakładek). Licówki pozwalają korygować m.in. kształt, wielkość czy kolor zębów a także niewielkie wady zgryzu. Są stosowane na zębach przednich (dolnych i górnych) - aktualnie stanowią jedną z najpopularniejszych metod poprawy estetyki uśmiechu.

Jeśli interesuje Cię protetyka stomatologiczna to już dziś skontaktuj się z jedną z naszych placówek, zlokalizowanych w takich miastach jak Chorzów, Katowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie czy Mysłowice.

Serdecznie zapraszamy.