Twoja droga

do pięknego uśmiechu

Rentgenodiagnostyka - Atria

Rentgenodiagnostyka

Rentgenodiagnostyka stomatologiczna (inaczej diagnostyka RTG) to dział medycyny, wykorzystujący promieniowanie rentgenowskie do przeprowadzenia specjalistycznych badań diagnostycznych uzębienia pacjenta. Umożliwia dokładną identyfikację uszkodzeń, która jest niezbędna do postawienia właściwej diagnozy i podjęcia skutecznego leczenia stomatologicznego.

Nasza oferta z zakresu Rentgenodiagnostyka obejmuje:

  • zdjęcie RTG zęba (wewnątrzustne)
  • zdjęcie RTG zębów (panoramiczne)
  • zdjęcie RTG zębów cefalometryczne - boczne

Badanie zębów aparatem RTG trwa kilka minut i nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie powinno być wykonywane u kobiet w ciąży. Przed przystąpieniem do badania należy jednak usunąć z naświetlanego obszaru wszystkie metalowe elementy. Wyniki diagnostyki RTG są dostępne już po kilku minutach.

Wszystkie placówki Centrum Stomatologicznego ATRIA są wyposażone w nowoczesne aparaty RTG, dzięki czemu wykonywane zdjęcia cechuje doskonały kontrast i ostrość a my możemy świadczyć usługi z zakresu rentgenodiagnostyki na najwyższym poziomie. Lekarze radiolodzy wykonujący zdjęcia RTG, posiadają wszystkie wymagane certyfikaty oraz przeszli konieczne szkolenia z zakresu ochrony radiologicznej pacjenta.

Serdecznie zapraszamy do naszych placówek.