Twoja droga

do pięknego uśmiechu

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Każdy z nas marzy o zdrowych i śnieżnobiałych zębach. Olśniewający uśmiech dodaje bowiem pewności siebie i podnosi komfort życia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, Centrum Stomatologiczne ATRIA posiada w swojej ofercie specjalistyczne metody wybielania zębów. Zabieg wybielający zęby powinien jednak zostać poprzedzony wizytą stomatologiczną, oceniającą stan zębów i przyzębia, połączoną z wykonaniem zabiegu higienizacyjnego. Przed wybielaniem zębów często bowiem należy usunąć zgromadzony kamień nazębny czy skorygować nieszczelne wypełnienia zębów.

Wybielanie zębów to zabieg znacząco poprawiający estetykę uśmiechu, który można wykonać już podczas jednej wizyty z wykorzystaniem specjalistycznej lampy lub w ciągu kilku dni domową metodą nakładkową.

Wybielanie zębów przy zastosowaniu metody nakładowej, polega na wykorzystaniu specjalnych nakładek, indywidualnie dopasowanych przez lekarza do kształtu szczęki pacjenta, na które nanosi się specjalny preparat wybielający. Wybielanie może być przeprowadzane w domu pacjenta, podczas snu. Metodę cechuje duża skuteczność, jest w pełni bezpieczna i nie powoduje zmian w strukturze zębów.

Prostym i skutecznym rozwiązaniem jest wybielanie zębów przy użyciu lampy BEYOND. Wykonany w naszym gabinecie profesjonalny zabieg trwa około 30 - 60 minut. Metoda wybielania zębów lampą BEYOND polega na skutecznym utlenieniu przebarwień zębów przy wykorzystaniu aktywnego tlenu, które jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta i nie niszczy struktury zębów. W celu utrwalenia efektu wybielania, przez kilka pierwszych godzin po zabiegu (tzw. „białe godziny”) należy unikać spożywania kolorowych pokarmów i napojów.

Ostatecznym rezultatem wybielania zębów będzie biały i lśniący uśmiech. Efekt wybielonych zębów zależy od indywidualnej diety oraz higieny jamy ustnej i utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat. W naszych gabinetach skutecznie rozjaśniamy także przebarwione martwe zęby po zabiegu leczenia kanałowego.

Zapraszamy do kontaktu.