Twoja droga

do pięknego uśmiechu

Leczenie kanałowe Chorzów i inne miasta na Śląsku

Leczenie kanałowe Chorzów, Katowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie oraz Mysłowice.

W sytuacji gdy dochodzi do infekcji korzeni zębów na skutek przenikania bakterii do wewnętrznych części zęba, która niejednokrotnie jest połączona z ostrym i uporczywym bólem, skuteczną metodą leczenia jest leczenie kanałowe Chorzów, Katowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie i Mysłowice – w tych miastach znajdziesz specjalistyczne gabinetynależące do Centrum Stomatologicznego ATRIA. Leczenie kanałowe (inaczej leczenieendodontyczne) polega na oczyszczeniu znajdującej się pod zębiną komory zęba i usunięciu zainfekowanych tkanek oraz bakterii z kanałów korzeniowych zęba. Kolejnym etapem jest wypełnienia kanałów specjalnym materiałem termoplastycznym i odbudowa zęba. Zabiegu nie należy zatem odwlekać, gdyż brak leczenia może prowadzić do martwicy i zgorzeli miazgi zęba. Dynamiczny rozwój nowoczesnych metod leczenia stomatologicznego oraz rozległa wiedza naszych pracowników już dziś pozwala nam ratować zęby, które jeszcze kilkanaście lat temu skazane byłyby na usunięcie. Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe pozwala na dalsze funkcjonowanie zęba a niejednokrotnie na wykonywanie uzupełnień protetycznych, mających swe oparcie na tym zębie.

Gabinet Stomatologiczny - Atria

Nasze gabinety są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do leczenia kanałowego, umożliwiający m.in. wykonanie na miejscu potrzebnych zdjęć RTG (wewnątrzustnych i panoramicznych). Dodatkowo, jako jedno z nielicznych centrów stomatologicznych, wykonujemy leczenie kanałowe POD MIKROSKOPEM. Leczenie endodontyczne z wykorzystaniem specjalistycznego mikroskopu stomatologicznego umożliwia dokładne, precyzyjne i skuteczne leczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków endodontycznych, do których należą m.in.: zakrzywione i niedrożne kanały zębów, perforacja korzenia, powtórne leczenie endodontyczne czy występowanie w zębie dodatkowych kanałów.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla pacjenta świadomość konieczności przeprowadzenia leczenia kanałowego nie należy do przyjemnych. Lekarze endodonci Centrum Stomatologicznego ATRIA to najlepsi specjaliści, którzy zawsze dokładają wszelkich starań aby sam zabieg był jak najmniej dolegliwy i na prośbę pacjenta mogą zastosować znieczulenie przed leczeniem kanałowym, dzięki czemu sam zabieg będzie bezbolesny. Naszym zdaniem warto walczyć o każdy ząb i choć po leczeniu kanałowym jest on martwy, to nadal bierze czynny udział w akcie przeżuwania pokarmów oraz zapewnia prawidłową estetykę uśmiechu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług Leczenia kanałowego w – Chorzowie, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Siemianowicach Śląskich oraz Mysłowicach.