Atria - Dentysta Chorzów, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śl.

Blog

Leczenie zębów przed ślubem - stomatologia estetyczna

leczenie zębów przed ślubem pana młoda
data publikacji: Konsultacje medyczne: lek. dentysta Karolina Bucka

Ślub to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu, nic więc dziwnego, że w tym wyjątkowym czasie chcemy wyglądać doskonale. Jest to też jednak wydarzenie, które wymaga ogromu przygotowań, dlatego leczenie zębów przed ślubem warto zaplanować odpowiednio wcześnie. 

Stomatologia estetyczna oferuje obecnie szeroki wachlarz usług, dzięki którym możemy poprawić wygląd swoich zębów. Niektóre z nich wymagają czasu, by przynieść oczekiwany efekt. Leczenie zębów przed ślubem, to temat skierowany nie tylko dla kobiet. Panowie równie często myślą o pięknym i zdrowym uśmiechu!

Leczenie zębów przed ślubem - jakie zabiegi wybrać?

Po pierwsze powinniśmy zacząć od gruntownego przeglądu naszych zębów. Dzięki temu dowiemy się jak bardzo skomplikowanych zabiegów wymagają. Warto sprawdzić czy w zębach nie ma dziur, próchnicy i innych niepokojących zmian, które mogłyby przysporzyć nam zbędnych problemów na kilka dni przed ślubem (lub co gorsza w jego dniu).  Poza tym możemy odbyć konsultację ortodontyczną, jeśli chcemy wyprostować zgryz przed ślubem. Ortodonta wskaże nam przybliżony czas leczenia.

Poza obowiązkowym leczeniem zębów, w razie wystąpienia takiej potrzeby, zabiegi stomatologii estetycznej, na które warto zwrócić uwagę to na przykład:leczenie zębów przed ślubem białe zęby

  • Leczenie ortodontyczne - Jeśli całe życie marzyłeś o prostych zębach, ale nie potrafiłeś się zmotywować, by założyć aparat ortodontyczny, to Twój własny ślub będzie chyba najlepszym powodem, aby w końcu się zdecydować. Pamiętaj jednak, że leczenie ortodontyczne jest często bardzo czasochłonne. Dlatego zadbaj o to odpowiednio wcześnie.
  • Licówki pełnoceramiczne - Licówki to świetna metoda na skorygowanie np. kształtu czy rozmiaru zębów w stosunkowo krótkim czasie. Dzięki licówkom możesz także zlikwidować popularną przypadłość, jaką jest diastema.
  • Wybielanie zębów - Chociaż metod na wybielanie zębów jest wiele, nie budzi wątpliwości fakt, iż wybielanie zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym jest najskuteczniejszą metodą. Gabinety stomatologiczne oferują m.in. wybielanie zębów lampą BEYOND lub metodę nakładkową.
  • Implantologia - W przypadku braków w uzębieniu, najlepszą opcją jest wstawienie implantów. Dzięki nim zyskamy komfort, o który często ciężko przy protezie ruchomej. Ponadto implanty to gwarancja naturalnego i estetycznego wyglądu, a także trwałości.

To tylko część zabiegów, które warto rozważyć przy okazji tematu, jakim jest leczenie zębów przed ślubem. Zapytaj lekarza podczas wizyty o zalecane zabiegi, dobry specjalista doradzi najlepiej, jaki zabieg najbardziej przydałby się Twoim zębom.

Sprawdź teź, jak wygąda stomatologia estetyczna w Atrii!

Ile czasu trzeba przeznaczyć na leczenie zębów przed ślubem?

Przygotowania do ślubu, takie jak rezerwacja sali, wybór sukni itp. rozpoczynają się często już na dwa lata przed terminem tego wyjątkowego dnia. I wtedy też powinniśmy rozpocząć leczenie zębów przed ślubem. Tak jak zostało wspomniane wcześniej, proces ten należy rozpocząć od wizyty kontrolnej. Dzięki temu będziemy mogli zdecydować się nawet na czasochłonne zabiegi. Pamiętaj, że leczenie ortodontyczne może trwać nawet dwa lata. Jeśli po przeglądzie zębów stomatolog powie Ci, że zęby nie wymagają poważnych zabiegów i leczenia, wtedy możesz odłożyć trochę w czasie zabiegi estetyczne, takie jak wybielanie zębów.