Licówki pełnoceramiczne - Katowice, Chorzów i inne placówki!

Licówki pełnoceramiczne

Centrum Stomatologiczne Atria przygotowało specjalną ofertę skierowaną do osób, które na co dzień borykają się z nieestetycznym wyglądem swoich zębów. W każdym z naszych oddziałów wykonywane są specjalistyczne zabiegi uzupełnienia protetycznego w postaci licówek pełnoceramicznych. Licówki Katowice i inne nasze placówki zapraszają!

Licówki pełnoceramiczne do doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną m.in. skorygować kształt lub rozmiar swoich zębów. Z pomocą licówek można dokonać wydłużenia, skrócenia, poszerzenia a nawet zwężenia korony zęba, dzięki czemu pozwalają skutecznie ukryć defekty estetyczne zębów pacjenta. Korekcji może być poddany pojedynczy ząb lub cała grupa zębów. Licówki są głównie stosowane w przednim odcinku uzębienia. Jest to skuteczna metoda na pozbycie się trwałych przebarwień zębów, spowodowanych np. przyjmowaniem antybiotyków w młodym wieku. To również popularny sposób usunięcia przerwy (diastemy) między zębami czy niedużych uszkodzeń zębów w postaci np. pęknięć, ukruszeń lub widocznego starcia powierzchni zębów. Licówki są także stosowane w przypadku niewielkich wad ortodontycznych - np. w sytuacji gdy pojedynczy ząb jest delikatnie odchylony a pacjent nie chce jedynie z jego powodu zakładać stałego aparatu ortodontycznego.

Licówki Katowice - Charakterystyka

Same licówki można scharakteryzować jako nieduże płatki, które przykleja się za pomocą specjalnego kleju do przedniej powierzchni zębów pacjenta, dzięki czemu można skutecznie ukryć wszelkie mankamenty uzębienia. Na licówkach nie osadza się kamień nazębny a ich struktura nie ulega przebarwieniom. Stosowane w naszych gabinetach licówki ceramiczne cechuje niezwykła trwałość oraz wytrzymałość dlatego nasi pacjenci cieszą się pięknym, równym i białym uśmiechem przez wiele lat. Zastosowanie najwyższej jakości ceramik gwarantuje pacjentowi, że uzupełnienie będzie swym kolorem, przeziernością oraz połyskiem imitować w sposób doskonały naturalne szkliwo zębów oraz nie wywoła podrażnienia tkanek czy reakcji alergicznej.

Przed zabiegiem założenia licówek wszystkie zęby pacjenta powinny zostać wyleczone. W początkowym etapie lekarz stomatolog przeprowadzi szczegółową analizę zwarcia oraz ustali plan leczenia wraz z kosztorysem. Sam zabieg wymaga jedynie minimalnej ingerencji w twarde tkanki zęba a szlifowanie przeprowadza się pod znieczuleniem i jest bezpieczne dla pacjenta. Warto dodać, że w naszych gabinetach stomatologicznych proponujemy komputerowe znieczulenie The Wand, które służy do bezpiecznego oraz bezbolesnego podawania płynu znieczulającego przed zabiegiem stomatologicznym. Od pacjenta pobiera się następnie precyzyjny wycisk protetyczny zębów by na tej podstawie przygotować w laboratorium protetycznym właściwie dopasowane licówki. Do czasu ich wykonania zęby pacjenta zabezpiecza się ochronnymi licówkami czasowymi.

Cena licówki ceramicznej w naszym gabinecie stomatologicznym kształtuje się już od 1000 zł. Możliwa jest również płatność za zabieg w dogodnym systemie ratalnym MEDIARATY.

Personel każdego z naszych gabinetów dentystycznych posiada duże doświadczenie w przeprowadzaniu estetycznych korekt uśmiechu za pomocą licówek, dzięki czemu mają Państwo gwarancję, że usługa będzie świadczona na najwyższym poziomie. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą usług zaprezentowaną w dziale Stomatologia estetyczna.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy istnieją przeciwwskazania do założenia licówek?

Zdarzają się sytuacje, w których założenie licówek jest niemożliwe. Są to na przykład przypadki, w których pacjent cierpi na próchnicę lub choroby dziąseł. Zakładanie licówek odradza się także osobom borykającym się z problemem burksizmu.

Co można zyskać dzięki założeniu licówek?

Licówki pozwalają zlikwidować asymetrię zębów (np. wydłużyć lub poszerzyć ząb), szpary między zębami, ujednolicają kolor zębów.

Czy założenie licówek może zastąpić leczenie ortodontyczne?

Absolutnie nie. Założenie licówek ma na celu poprawę estetyki zębów, korekcji niewielkich wad zgryzu np. jednego wykrzywionego zęba. Leczenie ortodontyczne poza aspektem estetycznym, leczy wady zgryzu, co jest bardzo ważne dla zachowania zdrowia zębów pacjenta.

Jak dbać o licówki?

Licówki nie wymagają higieny innej niż normalne zęby. Szczotkowanie minimum dwa razy dziennie, używanie nici dentystycznej i używanie irygatora zapewni odpowiednią higienę. Warto również co jakiś czas udać się na wizytę kontrolną.

Czy po założeniu licówek należy zmienić dotychczasową dietę?

Licówki nie wymagają stosowania specjalnej diety. Możesz bez obaw jeść swoje ulubione potrawy, jednak staraj się unikać bardzo twardych produktów.

Licówki pełnoceramiczne

Zobacz również:

Implantologia Ortodoncja Leczenie kanałowe