Wybielanie zębów

Marzeniem wielu z nas są zdrowe i białe zęby. Olśniewający uśmiech dodaje bowiem pewności siebie i podnosi komfort życia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, Centrum Stomatologiczne ATRIA posiada w swojej ofercie specjalistyczne metody wybielania zębów. Zabieg wybielający zęby powinien jednak zostać poprzedzony wizytą stomatologiczną, oceniającą stan zębów i przyzębia, połączoną z wykonaniem zabiegu higienizacyjnego. Przed wybielaniem zębów często bowiem należy usunąć zgromadzony kamień nazębny czy skorygować nieszczelne wypełnienia zębów.

Wybielanie zębów przed Wybielanie zębów po

Wybielanie zębów to zabieg znacząco poprawiający estetykę uśmiechu, który można wykonać już podczas jednej wizyty z wykorzystaniem specjalistycznej lampy lub w ciągu kilku dni domową metodą nakładkową.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

polega na wykorzystaniu specjalnych nakładek, indywidualnie dopasowanych przez lekarza do kształtu szczęki pacjenta, na które nanosi się specjalny preparat wybielający. Wybielanie może być przeprowadzane w domu pacjenta, podczas snu. Metodę cechuje duża skuteczność, jest w pełni bezpieczna i nie powoduje zmian w strukturze zębów.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

to profesjonalny zabieg, którego wykonanie w naszym gabinecie trwa około 30 - 60 minut. Metoda wybielania zębów lampą BEYOND polega na skutecznym utlenieniu przebarwień zębów przy wykorzystaniu aktywnego tlenu, które jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta i nie niszczy struktury zębów. W celu utrwalenia efektu wybielania, przez kilka pierwszych godzin po zabiegu (tzw. „białe godziny”) należy unikać spożywania kolorowych pokarmów i napojów.

Ostatecznym rezultatem wybielania zębów będzie biały i lśniący uśmiech. Efekt wybielonych zębów zależy od indywidualnej diety oraz higieny jamy ustnej i utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat. W naszych gabinetach skutecznie rozjaśniamy także przebarwione martwe zęby po zabiegu leczenia kanałowego.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy zabieg wybielania zębów jest bezpieczny?

Tak, wybielanie zębów przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym przez profesjonalistę jest całkowicie bezpieczne dla zębów i dziąseł.

Czy wybielanie zębów boli?

Zabieg wybielania zębów jest bezbolesny. Do 24 godzin po jego wykonaniu pacjent może odczuwać nadwrażliwość zębów. Jednak uczucie to jest przejściowe i szybko mija.

Jak długo utrzyma się efekt wybielania?

To, jak długo efekt będzie się utrzymywał jest kwestią indywidualną. Wiele zależy od diety pacjenta. Osoby pijące kawę, czerwone wino, palące papierosy powinny być świadome, że po pewnym czasie efekt osłabnie. W takim wypadku można przeprowadzić zabieg powtórnie.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wybielania zębów?

Z wybielania zębów powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz karmiące, chorzy na epilepsję oraz osoby z bardzo silną nadwrażliwością zębów. Chęć poddania się zabiegowi powinna być skonsultowana z lekarzem.

O ile bielsze będą zęby?

Efekt wybielania jest kwestią indywidualną, zależy przede wszystkim od stanu, w jakim znajdują się zęby przed zabiegiem. Przyjmuje się, że zęby mogą zostać wybielone od 5 do 14 tonów. Stomatolog w zależności od stopnia przebarwień dobierze odpowiednią metodę dla zębów pacjenta.

Wybielanie zębów

Zobacz również:

Implantologia Ortodoncja Leczenie kanałowe