Rentgenodiagnostyka

Rentgenodiagnostyka

Rentgenodiagnostyka stomatologiczna (inaczej diagnostyka RTG) to dział medycyny, wykorzystujący promieniowanie rentgenowskie do przeprowadzenia specjalistycznych badań diagnostycznych uzębienia pacjenta. Umożliwia dokładną identyfikację uszkodzeń, która jest niezbędna do postawienia właściwej diagnozy i podjęcia skutecznego leczenia stomatologicznego.

Nasza oferta z zakresu Rentgenodiagnostyka obejmuje:

Badanie zębów aparatem RTG trwa kilka minut i nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie powinno być wykonywane u kobiet w ciąży. Przed przystąpieniem do badania należy jednak usunąć z naświetlanego obszaru wszystkie metalowe elementy. Wyniki diagnostyki RTG są dostępne już po kilku minutach.

Wszystkie placówki Centrum Stomatologicznego ATRIA są wyposażone w nowoczesne aparaty RTG, dzięki czemu wykonywane zdjęcia cechuje doskonały kontrast i ostrość a my możemy świadczyć usługi z zakresu rentgenodiagnostyki na najwyższym poziomie. Lekarze radiolodzy wykonujący zdjęcia RTG, posiadają wszystkie wymagane certyfikaty oraz przeszli konieczne szkolenia z zakresu ochrony radiologicznej pacjenta.

Serdecznie zapraszamy do naszych placówek.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy wykonanie zdjęcia RTG jest czasochłonne?

Nie, samo wykonanie zdjęcia trwa nie więcej niż kilkadziesiąt sekund. Mając na uwadze wygodę naszych pacjentów, każda placówka Atrii wyposażona jest w pracownie RTG. Dzięki temu pacjenci nie muszą tracić czasu – zdjęcie wykonywane jest na miejscu, a wyniki są dostępne już po kilku minutach.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zdjęć rentgenowskich?

Zdjęcia RTG nie powinny być wykonywane u kobiet w ciąży.

Czy wykonanie zdjęcia RTG jest bezpieczne?

Obecnie, dzięki nowoczesnemu sprzętowi ryzyko związane z wykonywaniem zdjęć RTG ograniczane jest do minimum. Nie ma podstaw do obawy przed wykonaniem takiego zdjęcia. Więcej na temat tego, czym jest przeczytasz na naszym blogu.

Jakiego rodzaju zdjęcia rentgenowskie są wykonywane w ATRII?

W naszych placówkach wykonujemy trzy rodzaje zdjęć: wewnątrzustne, panoramiczne oraz cefalometryczne – boczne.

Rentgenodiagnostyka

Zobacz również:

Implantologia Ortodoncja Leczenie kanałowe