Usługa wykonywana jest tylko w oddziale w Chorzowie

Badanie RTG stawu skroniowo-żuchwowego jest kluczowe w diagnostyce zaburzeń czynnościowych stawów skroniowo-żuchwowych oraz zmian morfologicznych.

Objawy schorzenia stawów skroniowo-żuchwowych często nie są jednoznaczne - mogą do nich należeć: zgrzytanie zębami, trzaski w stawach, ale również bóle głowy czy ucha oraz problemy z połykaniem. Najczęstszym rozwijającym się procesem chorobowym jest choroba zwyrodnieniowa, która zwykle powstaje wskutek zaciskania zębów (bruksizm), oraz wad zgryzu. Przyczyną niestabilności stawu może być również uraz mechaniczny i spowodowane nim zwichnięcie stawu, złamanie kości lub uszkodzenie więzadeł. Jeżeli pacjent odczuwa dyskomfort w stawie skroniowo-żuchwowym, przyczyny mogą być związane również ze zmianami reumatoidalnymi lub nowotworowymi.

Zdjęcie czynnościowe stawów skroniowo-żuchwowych pozwala na szybkie wykrycie wszelkich zmian w tym obszarze. Obrazuje ono pozycję stawów w zwarciu oraz rozwarciu żuchwy.

Najczęściej zadawane pytania:

Gdzie mogę wykonać badanie?

W celu wykonania badania zapraszamy do naszej placówki w Chorzowie

Ile zapłacę za badanie?

Koszt badania w naszym oddziale w Chorzowie wynosi 100 zł.

Ile potrwa badanie i czy będzie bolesne?

Spokojnie - badanie jest całkowicie bezbolesne! Jego wykonanie trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Czy badanie jest bezpieczne i czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Dysponujemy nowym i w pełni sprawdzonym sprzętem, dzięki któremu badanie jest zdecydowanie bezpieczne - nie ma powodów do obaw! Zdjęcia RTG nie powinny jednak być wykonywane u kobiet w ciąży.

Jak się przygotować?

Nie musisz się w specjalny sposób przygotowywać do badania. Przed wykonaniem zostaniesz jedynie poproszony o zdjęcie biżuterii i wszelkich ozdób (kolczyków, spinek itp.), a także okularów. Jeżeli nosisz aparat ortodontyczny, nie przeszkadza on w wykonaniu zdjęcia.

Czy będę musiał długo czekać na wynik?

Wyniki będą dostępne bezpośrednio po badaniu - zdjęcie otrzymasz w formie cyfrowej na płycie CD.

Rentgenodiagnostyka

Zobacz również:

Implantologia Ortodoncja Leczenie kanałowe