Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna obejmuje rozmaite zabiegi stomatologiczne, które mają na celu poprawę estetyki zębów pacjenta. Piękny i zdrowy uśmiech dodaje pewności siebie oraz pozwala osiągnąć satysfakcję ze swojego wizerunku. Stomatologia estetyczna umożliwia zmianę wyglądu zębów pacjenta, ich kształtu oraz koloru. Do podstawowych zabiegów wchodzących w skład stomatologii estetycznej można zaliczyć m.in. profesjonalne czyszczenie zębów w postaci usuwania kamienia nazębnego (skaling), piaskowanie zębów czy usunięcie nalotu.

Centrum Stomatologiczne ATRIA posiada w swojej ofercie szereg zabiegów i metod korygowania kształtu i koloru zębów, do których należą między innymi:

  • licówki ceramiczne
  • korony pełnoceramiczne
  • uzupełnienia w postaci nakładów typu Onlay i Inlay
  • wybielanie zębów
  • ortodontyczne korygowanie wad zgryzu

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą oferty stomatologii estetycznej by zapewnić sobie piękny i lśniący uśmiech. Umów się na wizytę w Centrum Stomatologii ATRIA i skorzystaj ze specjalistycznej porady naszych lekarzy, którzy z chęcią pomogą Ci dobrać skuteczne rozwiązanie.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy zabiegi stomatologii estetycznej mają wpływ na zdrowie zębów?

Niektóre zabiegi stomatologii estetycznej (np. skalling) zapobiegają powstawaniu poważniejszych schorzeń zębów i dziąseł. Jednak głównym celem stomatologii estetycznej jest poprawa wyglądu zębów pacjenta.

Czy warto się zdecydować na zabiegi stomatologii estetycznej?

Jest to kwestia bardzo indywidualna. Poprawa estetyki zębów ma niewątpliwie duży wpływ na dobre samopoczucie pacjenta i wzrost pewności siebie. Często pozwala odzyskać komfort psychiczny, który z powodu nieestetycznych zębów został utracony.

Czy zabiegi stomatologii estetycznej są czasochłonne?

Czas wykonywania zabiegu zależy od jego rodzaju. Często takie zabiegi są kwestią 30-60 minut.

Stomatologia estetyczna

Zobacz również:

Implantologia Ortodoncja Leczenie kanałowe