Implantologia

Implantologia

Implantologia to nowoczesna dziedzina stomatologii, zajmująca się zaawansowanym uzupełnianiem braków w uzębieniu. W sytuacji gdy pacjent z różnych przyczyn traci swoje naturalne zęby, szansę na piękny uśmiech i powrót do normalnego funkcjonowania daje właśnie implantologia stomatologiczna. Leczenie implantologiczne polega na wszczepieniu w miejsce korzenia utraconego zęba niewielkiego implantu. Implant przypomina kilkumilimetrowy stożek i najczęściej jest wykonany z czystego tytanu, dzięki czemu jest wyjątkowo wytrzymały i biokompatybilny z ludzkim organizmem. Implanty zębowe umieszcza się bezpośrednio w kości szczęki, dzięki czemu są niewidoczne i stanowią filar dla dalszych uzupełnień protetycznych (np. koron, mostów czy protez), naśladujących naturalne zęby pacjenta. Metoda ta może być wykorzystywana w przypadku braku jednego, kilku lub wszystkich zębów.

Zabieg wszczepienia implantów daje możliwość skutecznej odbudowy pojedynczych zębów, bez konieczności oszlifowania sąsiadujących zdrowych zębów, jak w przypadku tradycyjnej metody umieszczania koron czy mostów. Dodatkowo, implanty chronią przed stopniowym zanikiem kości, otaczającej brakujący ząb, które mogłoby prowadzić do rozchwiania i utraty kolejnych zębów.

  • świetna alternatywa dla zdejmowanych protez
  • trwałość
  • poczucie komfortu
  • swoboda podczas jedzenia
  • estetyczny wygląd

Zapraszamy do naszych placówek. Stomatolog Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Mysłowice – w tych miastach znajdziesz gabinety ATRII.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy wszczepianie implantów zębowych jest bolesne?

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, dlatego pacjent nie odczuwa bólu. Po zabiegu dziąsła mogą być wrażliwe przez kilka dni.

Czy zabieg wszczepienia implantów wymaga wyłączenia z codziennej aktywności?

Nie, jeśli lekarz nie zalecił inaczej. Zdecydowana większość pacjentów następnego dnia może normalnie pójść do pracy. W przypadku występowania dyskomfortu pacjent może zażyć środki przeciwbólowe zalecone przez lekarza.

Czy implanty są bezpieczne?

Tak, jest to w pełni przewidywalny zabieg, stosowany w stomatologii od wielu lat. Ciągły rozwój implantologii pozwala na minimalizowanie wszelkich zagrożeń.

Na ile lat wystarczają implanty?

Implanty założone w dobrym gabinecie stomatologicznym mogą służyć pacjentowi od kilkunastu do kilkudziesięciu lat, bardzo często przez resztę życia pacjent nie ma potrzeby ingerowania we wszczepione implanty.

Jak dbać o implanty?

O implanty zębowe należy dbać jak o własne zęby – należy je szczotkować minimum dwa razy dziennie oraz używać nici dentystycznej. Warto również co jakiś czas udać się na wizytę kontrolną.

Implantologia

Zobacz również:

Implantologia Ortodoncja Leczenie kanałowe