Leczenie kanałowe - Chorzów, Katowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie oraz Mysłowice.

Leczenie kanałowe

W sytuacji gdy dochodzi do infekcji korzeni zębów na skutek przenikania bakterii do wewnętrznych części zęba, która niejednokrotnie jest połączona z ostrym i uporczywym bólem, skuteczną metodą leczenia jest leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe (inaczej leczenie endodontyczne) polega na oczyszczeniu znajdującej się pod zębiną komory zęba i usunięciu zainfekowanych tkanek oraz bakterii z kanałów korzeniowych zęba. Kolejnym etapem jest wypełnienia kanałów specjalnym materiałem termoplastycznym i odbudowa zęba. Zabiegu nie należy zatem odwlekać, gdyż brak leczenia może prowadzić do martwicy i zgorzeli miazgi zęba. Dynamiczny rozwój nowoczesnych metod leczenia stomatologicznego oraz rozległa wiedza naszych pracowników już dziś pozwala nam ratować zęby, które jeszcze kilkanaście lat temu skazane byłyby na usunięcie. Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe pozwala na dalsze funkcjonowanie zęba, a niejednokrotnie na wykonywanie uzupełnień protetycznych, mających swe oparcie na tym zębie.

  • Nowoczesne metody leczenia – leczenie kanałowe pod mikroskopem, pozwalające na wyleczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków.
  • Indywidualne podejście – wiemy, że każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia, leczymy nawet najtrudniejsze przypadki.
  • Doświadczeni specjaliści – wykwalifikowany personel ATRII posiada duże doświadczenie w różnych przypadkach leczenia endodontycznego, dlatego decydując się na leczenie kanałowe w jednym z naszych gabinetów, zapewniamy satysfakcję z otrzymanej pomocy.
  • Pracownia RTG – w każdym z naszych gabinetów wykonujemy zdjęcia RTG, dzięki którym pacjenci zyskują pewność prawidłowo postawionej diagnozy. Pracownie znajdujące się na terenie placówek to dla pacjentów duża wygoda i oszczędność czasu.

Nasze gabinety są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do leczenia kanałowego, umożliwiający m.in. wykonanie na miejscu potrzebnych zdjęć RTG (wewnątrzustnych i panoramicznych). Dodatkowo, jako jedno z nielicznych centrów stomatologicznych, wykonujemy leczenie kanałowe POD MIKROSKOPEM. Leczenie endodontyczne z wykorzystaniem specjalistycznego mikroskopu stomatologicznego umożliwia dokładne, precyzyjne i skuteczne leczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków endodontycznych, do których należą m.in.: zakrzywione i niedrożne kanały zębów, perforacja korzenia, powtórne leczenie endodontyczne czy występowanie w zębie dodatkowych kanałów.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla pacjenta świadomość konieczności przeprowadzenia leczenia kanałowego nie należy do przyjemnych. Lekarze endodonci Centrum Stomatologicznego ATRIA to najlepsi specjaliści, którzy zawsze dokładają wszelkich starań aby sam zabieg był jak najmniej dolegliwy i na prośbę pacjenta mogą zastosować znieczulenie przed leczeniem kanałowym, dzięki czemu sam zabieg będzie bezbolesny. Naszym zdaniem warto walczyć o każdy ząb i choć po leczeniu kanałowym jest on martwy, to nadal bierze czynny udział w akcie przeżuwania pokarmów oraz zapewnia prawidłową estetykę uśmiechu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Leczenie kanałowe Chorzów, Katowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie i Mysłowice – w tych miastach znajdziesz specjalistyczne gabinety należące do Centrum Stomatologicznego ATRIA.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

Leczenie kanałowe w większości przypadków wykonywane jest w znieczuleniu, które sprawia, że pacjent nie odczuwa bólu.

Ile trwa leczenie kanałowe?

Czas leczenia zależy przede wszystkim od rodzaju zęba oraz budowy korzeni. Szacowany czas leczenia jednego zęba to około 1-3 godzin. Mając na uwadze fakt, iż leczenie kanałowe wymaga dużej precyzji, czas może się wydłużyć.

Czy warto zdecydować się na leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne pozwala na zachowanie zęba, który w przypadku nie podjęcia tego leczenia powinien zostać usunięty. Prawidłowo przeprowadzone leczenie jest dla pacjenta dużo bardziej korzystne niż usunięcie zęba.

Czy wykonanie zdjęcia RTG jest konieczne przy leczeniu endodontycznym?

Tak, wykonanie zdjęcia jest koniecznością, ponieważ na jego podstawie stomatolog może postawić pełną, prawidłową diagnozę. Zdjęcie RTG pozwaka również ocenić efekt końcowy lecznia.

Czy ból zęba po leczeniu kanałowym jest normalny?

Po leczeniu kanałowym pacjent może odczuwać dyskomfort, który kojarzony będzie z bólem. Innym powodem bólu może być stan zapalny, który potrzebuje czasu na wyleczenie. Więcej informacji na temat tego czy ból zęba po leczeniu kanałowym powinien niepokoić znajdziesz na naszym blogu.

Leczenie kanałowe

Zobacz również:

Implantologia Ortodoncja Leczenie kanałowe