Atria - Dentysta Chorzów, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śl.

Blog

Stomatologia estetyczna - na jakie zabiegi warto się zdecydować?

stomatologia estetyczna
data publikacji: Konsultacje medyczne: lek. dentysta Karolina Bucka

Stomatologia estetyczna z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dzięki ogromnemu rozwojowi technologii stomatologicznych staje się ona dostępna dla każdego. Czasy, gdy tylko wielkie sławy mogły zachwycać pięknymi zębami już dawno przeminęły. Sprawdź jakie zabiegi warto wybrać!

Zdrowe zęby to podstawa, należy o nie dbać, by móc się nimi cieszyć przez długie lata. Jednak nie zawsze zdrowe zęby, to ładne zęby i nawet osoby, które bardzo dbają o swoje uzębienie, często zmagają się z ich nieestetycznym wyglądem. Na przeciw takim problemom wychodzi stomatologia estetyczna.

Stomatologia estetyczna jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się przywracaniem zębom pięknego wyglądu. Dziedzina ta obejmuje szereg zabiegów mających na celu poprawę estetyki zębów. Zabiegi skierowane są do osób borykających się z niezadowalającym kolorem zębów, przebarwieniami, a także posiadaczy wad zgryzu, które jednak nie wymagają leczenia ortodontycznego.

Stomatologia estetyczna - najpopularniejsze zabiegi

Mimo tego, że zabiegi stomatologii estetycznej z założenia mają poprawiać estetykę zębów, niektóre z nich mają także pozytywny wpływ na ich zdrowie. Do najczęściej wybieranych zabiegów estetycznych zalicza się:

  • Wybielanie zębów - jest to zabieg skierowany do pacjentów których zęby mają nieestetyczny żółty kolor. Problem ten najczęściej dotyczy osób pijących kawę oraz palących papierosy. Przebarwienia na zębach mogą także tworzyć się od picia czarnej herbaty i czerwonego wina. Wybielanie zębów u dentysty to jedyny sposób, aby osiągnąć diametralną zmianę w kolorze zębów. W gabinetach stomatologicznych pacjenci mają do wyboru najczęściej dwie metody:

Wybielanie nakładkoweaparat ortodontyczny - przed założeniem

Jest to metoda wykonywana przez pacjenta samodzielnie w domu. Stomatolog przygotowuje na podstawie wycisków zębów specjalne nakładki, które wypełnia się żelem wybielającym dobranym odpowiednio do potrzeb pacjenta. Proces wybielania nakładkowego trwa kilka tygodni.

Wybielanie zębów lampą Beyond

Jest to obecnie najlepsza i najskuteczniejsza metoda wybielania zębów. Pozwala znacznie wybielić zęby już po jednym zabiegu, a efekty są widoczne od razu i utrzymują się przez kilka lat.

  • Licówki - to cienkie płatki, które nakleja się na nieestetycznie wyglądające zęby. Dzięki licówkom możliwa jest korekcja kształtu zęba, odbudowa w przypadku złamania lub ukruszenia czy pozbycie się trwałego przebarwiania. Wykorzystywane są także do likwidowania diastemy, w przypadku gdy inne zęby nie wymagają ingerencji ortodontycznej.
  • Piaskowanie - czyli usunięcie kamienia nazębnego. Zabieg ten nie tylko likwiduje przebarwienia na zębach i wygładza ich powierzchnie, ale dzięki pozbyciu się płytki nazębnej zmniejsza także ryzyko rozwijania się próchnicy.

Jeśli interesuje Cię stomatologia estetyczna zapisz się na wizytę w ATRII już dziś - dentysta Katowice, zapraszamy!