Atria - Dentysta Chorzów, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śl.

Blog

Gabinet stomatologiczny – odwiedź go i walcz ze… zmarszczkami!

proteza akronowa
data publikacji: Konsultacje medyczne: lek. dentysta Karolina Bucka

Zapewne każdy z nas chciałby mieć piękny i lśniący uśmiech niczym największe gwiazdy Hollywood oraz brak problemów ze zmarszczkami pojawiającymi się wokół ust. Jędrna i gładka skóra twarzy oraz zadbane zęby świadczą bowiem o młodym wyglądzie oraz dobrym stanie zdrowia. Niestety, czas biegnie nieubłaganie i sprawia, że z biegiem lat nasza skóra oraz zęby zaczynają się starzeć.

Zmarszczki – jak powstają?

Pierwsze zmarszczki pojawiają się zazwyczaj między 25 a 30 rokiem życia, a jedną z podstawowych przyczyn ich powstawania jest osłabianie się włókien kolagenu i elastyny, prowadzące do utraty przez skórę swej elastyczności i sprężystości. W efekcie na skórze pojawiają się linie i drobne rysy, które to właśnie z biegiem czasu stają się zmarszczkami. Zmarszczki stanowią marszczenia i zagięcia skóry, które pojawiają się w miarę starzenia organizmu. Mimo iż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, również nasze zęby podlegają procesowi starzenia się.

Na przyspieszone starzenie się skóry wpływ może mieć wiele czynników, a jako przykład można wskazać wystawianie skóry na działanie promieniowania słonecznego, które powoduje niszczenie zawartego w skórze kolagenu, odpowiadającego za elastyczność skóry. Powstawaniu zmarszczek sprzyja także palenie papierosów, ponieważ dym papierosowy sprawia, że nasza skóra jest mniej dotleniona. W przypadku zębów, ich starzenie rozpoczyna się już u dwudziestoparolatków i warto pamiętać, że stanowi naturalny proces fizjologiczny, który jest najbardziej widoczny w przypadku osób powyżej 40 roku życia. Starzenie się naszych zębów może mieć jednak duży wpływ na wygląd skóry wokół ust.

Starzenie się zębów – co warto wiedzieć?

Starzenie się zębów charakteryzuje się ich powolnym ścieraniem co w konsekwencji powoduje, że nasze zęby z czasem stają się po prostu coraz krótsze. Jeśli dodatkowo dochodzi do utraty zębów w jamie ustnej, wskazany proces zdecydowanie przybiera na sile, szczególnie gdy ubytek dotyczy zębów bocznych, odpowiadających za utrzymanie wysokości zwarcia. Brak chociażby jednego zęba powoduje wzajemne przesuwanie się pozostałych zębów i obniżenie wysokości zwarcia zębów. Odległość między obiema naszymi szczękami maleje i tym samym skraca się odległość między nosem a brodą – skóra wokół ust zaczyna się marszczyć.

Gabinet stomatologiczny i anti-aging dentistry ruszają na pomoc

piękna młoda kobieta atrakcyjny wyglądWizyta w gabinecie stomatologicznym może zapobiec nadmiernemu powstawaniu zmarszczek mimicznych? Okazuje się, że jak najbardziej. Co więcej – gabinet stomatologiczny powinien być pierwszym miejscem w którym rozpoczniemy swoją walkę ze zmarszczkami. Z pomocą przychodzi nam bowiem szybko rozwijająca się w naszym kraju dziedzina stomatologii estetycznej o nazwie anti-aging dentistry (inaczej stomatologia przeciwstarzeniowa), z której metod z roku na rok korzysta coraz więcej Polaków.

Aby zapobiec nienaturalnemu marszczeniu skóry to wszelkie braki zębowe powinny być na bieżąco uzupełniane za pomocą implantów. Tylko w ten sposób możemy skutecznie zapobiegać nadmiernej utracie elastyczności mięśni twarzy, poprawić symetrię całej twarzy a nawet zmniejszyć ilość zmarszczek wokół ust i na policzkach.

Ale czy w gabinecie stomatologicznym można walczyć ze ścieraniem się zębów? Okazuje się, że tak. Odwiedzając gabinet stomatologiczny dowiemy się jaka metoda będzie najlepsza. W przypadku startych zębów, skutecznym sposobem ich przedłużenia jest np. założenie korony zębowej, która całościowo pokryje uszkodzone zęby. Dobrze wykonana korona zębowa jest w stanie służyć długie lata, skutecznie zapobiegając nadmiernemu starzeniu się naszej skóry i powstawaniu nowych zmarszczek wokół ust.

Jeśli jesteś zainteresowany zabiegami z zakresu stomatologii i medycyny estetycznej ATRIA to miejsce dla Ciebie!  Oferujemy zabiegi z zakresu stomatologii, ortodoncji, a także medycyny estetycznej. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy.