Atria - Dentysta Chorzów, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śl.

Blog

Leczenie kanałowe pod mikroskopem - to warto wiedzieć

leczenie kanałowe pod mikroskopem
data publikacji: Konsultacje medyczne: lek. dentysta Karolina Bucka

Leczenie kanałowe to jeden z zabiegów budzących u pacjentów największą niechęć, a często także strach. I chociaż leczenie kanałowe nie jest przyjemnym zabiegiem, to pacjenci boją się go zdecydowanie za bardzo. Obecnie nowoczesne metody leczenia, takie jak leczenie kanałowe pod mikroskopem, pozwalają znacznie skrócić czas zabiegu, a także zwiększają precyzyjność ich wykonywania. 

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe wykonywane jest, gdy dojdzie do zapalenia miazgi zęba. Jest to alternatywa dla usunięcia zęba bez jego leczenia. Czy warto leczyć, czy lepiej usunąć? Jeśli lekarz zaleci leczenie, warto się go podjąć. Wyleczony ząb, mimo iż będzie martwy, może przez długie lata spełniać swoje dotychczasowe funkcje.

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie endodontyczne pod mikroskopem przebiega tak samo jak tradycyjne. Różni się tym, że w czasie przeprowadzania zabiegu, lekarz za pośrednictwem mikroskopu ma stały wgląd do wnętrza zęba. Dzięki tej pomocy lekarz bez problemu lokalizuje korzenie zębów oraz jest w stanie z wielką dokładnością oczyścić kanały zębowe. Leczenie kanałowe znacznie minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań, które mogą wystąpić podczas tradycyjnego leczenia.

Jak rozpoznać zapalenie miazgi zęba?

Do głównych objawów zapalenia miazgi zalicza się:

  • silny ból w trakcie jedzenia słodkich, bardzo zimnych i gorących pokarmów
  • ból podczas schylania się
  • nieskuteczność środków przeciwbólowych
  • zaawansowana próchnica
  • może występować także: gorączka, złe samopoczucie, bóle głowy

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju leczenia lub umówić na wizytę, zapraszamy do kontaktu z oddziałami ATRII, gdzie stosujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem.