Atria - Dentysta Chorzów, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śl.

Blog

Wybielanie zębów metodą BEYOND – co powinieneś wiedzieć?

pierwsza wizyta u ortodonty
data publikacji: Konsultacje medyczne: lek. dentysta Karolina Bucka

Pewnie każdy z nas chciałby mieć piękne i śnieżnobiałe zęby, przywodzące na myśl uśmiech gwiazd rodem z Hollywood. Ponadto olśniewający uśmiech dodaje pewności siebie i podnosi komfort życia. Niestety zła dieta, nadmierne picie kawy czy palenie papierosów sprawiają, że nasze zęby tracą swoją biel i zyskują niechciane przez nas żółte lub szare zabarwienie.

Wybielanie zębów – czy warto?

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele metod wspomagających walkę z nieatrakcyjnym wyglądem naszych zębów takich jak np. wybielające pasty do zębów czy specjalne paski wybielające, które przy długotrwałym stosowaniu są w stanie częściowo odwrócić te niekorzystne zmiany i widocznie wybielić nasze zęby. Zazwyczaj jest to jednak żmudna droga, gdyż wymaga dużej dyscypliny i samozaparcia. Jeśli zatem chcemy szybko uzyskać wspaniały efekt, bo np. wielkimi krokami zbliża się dzień naszego ślubu i chcemy olśnić gości weselnych swoim pięknym uśmiechem lub mamy w planach inną ważną okoliczność, wymagającą od nas nienagannej prezencji – warto skorzystać ze sprawdzonej i coraz bardziej popularnej w Polsce metody – stomatologicznego wybielania zębów przy użyciu specjalistycznej lampy BEYOND.

Czym jest wybielanie zębów lampą BEYOND?

Metoda BEYOND to specjalistyczna metoda wybielania zębów. Wybielanie zębów lampą BEYOND polega na dokładnym utlenieniu przebarwień pojawiających się na zębach przy wykorzystaniu aktywnego tlenu. Metoda jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta i nie niszczy struktury zębów. Aby znacząco poprawić estetykę swojego uśmiechu wystarczy tylko jedna wizyta bowiem wykonanie profesjonalnego zabiegu wybielania w gabinecie stomatologicznym trwa około 30 – 60 minut. Efekt jest zatem natychmiastowy. Zabieg wybielający zęby powinien jednak zostać poprzedzony wcześniejszą wizytą stomatologiczną, oceniającą stan zębów i przyzębia, połączoną z wykonaniem zabiegu higienizacyjnego, polegającego np. na usunięciu nagromadzonego kamienia nazębnego lub skorygowaniu nieszczelnych wypełnień zębów. Renomowany system BEYOND, jest w stanie poprawić kolor zębów od 5 do 12 punktów w skali Vita. Jego efekty są o 30 procent lepsze niż przy skorzystaniu z innych metod wybielania.

Czym są tzw. „białe godziny”?

owoce kolorowe białe godiznyPod pojęciem „białych godzin” należy rozumieć pierwszych kilka godzin tuż po wykonaniu zabiegu wybielania zębów lampą BEYOND, podczas których należy unikać spożywania kolorowych pokarmów oraz napojów. Ma to na celu utrwalenie efektów wybielania.

Ile kosztuje wybielanie zębów lampą BEYOND?

Specjalistyczne wybielanie zębów lampą BEYOND, fachowo przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym to koszt około 1000zł. Nie jest to zatem mały wydatek jednak zyskujemy pewność, że nasze zęby pozostaną zdrowe, a efekt wybielania utrzyma się przez długi czas.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielenia za sprawą lampy BEYOND?

Efekt wybielonych zębów jest w dużej mierze uzależniony od indywidualnej diety oraz stosowanych sposobów higieny jamy ustnej. Z reguły jednak utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet kilku lat. W przeciwieństwie zatem to pasków wybielających czy past jest to efekt naprawdę długotrwały i co warto jeszcze raz podkreślić bezpieczny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu stomatologicznego?

Proteza akrylowa jako alternatywaWarto wcześniej zasięgnąć opinii wśród znajomych i przyjaciół oraz ustalić czy dany gabinet stomatologiczny cieszy się dobrą reputacją. Powinniśmy bowiem wybrać jedynie specjalistyczny gabinet stomatologiczny, zatrudniający kompetentnych specjalistów oraz wyposażony w nowoczesny sprzęt stomatologiczny. Sam fakt, że dana firma posiada w swojej ofercie wybielanie zębów metodą BEYOND nie daje nam jeszcze gwarancji, że będziemy zadowoleni z usługi. Należy zatem wybierać takie placówki, które funkcjonują już na danym rynku od wielu lat i są chętnie odwiedzane przez klientów. Dzięki temu zyskujemy pewność że zabieg zostanie wykonany poprawnie oraz przez najlepszych specjalistów – czyli bezpiecznie dla naszego uzębienia. Warto również ustalić czy wybrany przez nas gabinet udziela gwarancji na wykonywane przez siebie zabiegi stomatologiczne.

 

 Zapraszamy na wybielanie zębów lampą Beyond do Atrii!