Atria - Dentysta Chorzów, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śl.

Blog

Wybielanie zębów - najczęściej zadawane pytania

zęby hiperdoncja
data publikacji: Konsultacje medyczne: lek. dentysta Karolina Bucka

Wybielanie zębów to jeden z ulubionych i najczęściej wybieranych przez pacjentów zabieg stomatologii estetycznej, Wraz z dużym zainteresowaniem tym zabiegiem, pojawia się także wiele pytań. W dzisiejszym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące wybielania zębów.

1. Czy każdy może skorzystać z wybielania zębów u stomatologa?

Z wybielania zębów może skorzystać każda osoba po 16 roku życia. Ważne, aby zęby zostały przed zabiegiem wyleczone z wszelkich ubytków. Do przeciwwskazań, które wymagają konsultacji z lekarzem należy ciąża, okres karmienia piersią, epilepsja. Ze względów zdrowotnych istotne jest, aby zabieg wykonywany był w gabinecie stomatologicznym, gdzie na miejscu możemy wszelkie wątpliwości wyjaśnić z lekarzem.

2. Ile trwa wizyta, na której wykonuje się laserowe wybielanie zębów?

Taka wizyta trwa zwykle około godziny.

3. Po jakim czasie widoczne są pierwsze efekty wybielania?

Efekty widoczne są bezpośrednio po wykonaniu zabiegu.

4. Ile razy muszę poddać się wybielaniu zębów, by osiągnąć pożądany efekt?

To kwestia indywidualna, która zależy od początkowego stanu zębów. Jedni pacjenci osiągają wymarzony efekt już po pierwszym zabiegu, a inni potrzebują dwóch lub trzech zabiegów.

5. Jak przygotować się do zabiegu wybielania zębów?

Przygotowanie się do zabiegu wybielania obejmuje przede wszystkim wyleczenie zębów, Po wyleczeniu wszystkich ubytków, należy oczyścić zęby z kamienia. W samym dniu zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pamiętaj jednak, że po wybielaniu zębów przez około 48 godzin należy przestrzegać białej diety - unikać wszelkich barwiących produktów, np. wina, buraków, kawy.

6. Jak długo utrzymują się efekty wybielania?

W zależności od diety i trybu życia pacjenta, od 2-4 lat. Osoby, które nie palą papierosów, nie piją kawy, czerwonego wina i czarnej herbaty, będą mogły cieszyć się efektami znacznie dłużej.

7. Czy wybielanie zębów boli?

Najczęściej nie. Jeśli jednak pacjent cierpi na nadwrażliwość zębów może odczuwać dyskomfort. Kilka godzin po zabiegu występuje także nadwrażliwość zębów. Dyskomfort ten jednak szybko mija.