Atria - Dentysta Chorzów, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śl.

Banner galeria

Kwas hialuronowy – zabiegi - Atria


Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w organizmie człowieka. Z tego względu wykorzystywanie go w zabiegach medycyny estetycznej (i nie tylko) jest bardzo bezpieczne. Hialuronian odpowiada za nawilżenie skóry, a także za jej sprężystość. W zabiegach estetycznych stosuje się go właśnie po to, by ujędrnić i nawilżyć skórę. Ponadto kwas hialuronowy wykorzystywany jest jako „wypełniacz”, np. ust.

Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie człowieka maleje, przez co skóra wiotczeje, pojawiają się zmarszczki. Obecnie kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej tworzony jest w warunkach laboratoryjnych, zachowując przy tym cechy hialuronianu występującego naturalnie. Ze względu na swoje właściwości kwas hialuronowy wykorzystywany jest w medycynie estetycznej m.in. przy zabiegach typu anti-aging, czyli odmładzających.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego cieszą się wielką popularnością wśród pacjentów. Ich główną zaletą jest bezpieczeństwo oraz natychmiastowy efekt. Warto jednak zaznaczyć, iż kwas hialuronowy rozkłada się po pewnym czasie w organizmie. Dzieje się tak dlatego, że jest substancją naturalną, wchłanialną przez organizm. Z tego względu zalecane jest, by powtarzać zabiegi z jego wykorzystaniem co kilkanaście miesięcy.

Kwas hialuronowy jest także składnikiem wielu kremów i innych kosmetyków. Jednak stosowanie preparatu na powierzchnię skóry nigdy nie będzie tak skuteczne i nie przyniesie takich efektów jak zabiegi, podczas których kwas hialuronowy wprowadzany jest w głąb skóry. Poza medycyną estetyczną kwas hialuronowy wykorzystywany jest w ortopedii, ginekologii czy okulistyce.