Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych


Bruzdy nosowo-wargowe (zmarszczki nosowo-wargowe) pojawiają się najczęściej ok 40 roku życia, jednak u niektórych pacjentów dzieje się to wcześniej – już od ok. 35 r.ż. Są efektem utraty elastyczności skóry, która wynika ze zmniejszonej produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny. Wraz z wiekiem ubywa też tkanka tłuszczowa na twarzy, przez co skóra wiotczeje i opada. Wpływ na powstawanie bruzd nosowo-wargowych ma także mimika twarzy. U niektórych pacjentów ten rodzaj zmarszczek tworzy się właśnie z powodu mimiki, czyli pracy mięśni.

Zabieg wypełniania bruzd nosowo-wargowych pozwala nie tylko na zniwelowanie zmarszczek. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego skóra w tych okolicach staje się bardziej jędrna i sprężysta. Warto mieć na uwadze, że im wcześniej zdecydujemy się na ten zabieg, tym jego efekty będą bardziej widoczne i zadowalające.

Profesjonalnie wykonany zabieg wymaga znajomości rozmieszczenia mięśni, a także współzależności między budową szczęki, a tym jak powinien zostać podany preparat. Aby osiągnąć zadowalający, ale naturalny efekt konieczna jest dokładna analiza rysów twarzy pacjenta w spoczynku, jak i ruchu (podczas uśmiechania się itp.). Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych w naszych gabinetach wykonywane jest przez lekarza. Pani dr Anna Mysłek fachowo oceni potrzeby pacjenta, dzięki czemu zabieg będzie w pełni bezpieczny, a efekty satysfakcjonujące.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • uczulenie lub nadwrażliwość na jakikolwiek składnik substancji
  • stany zapalne twarzy
  • skłonności do tworzenia się blizn
  • choroby autoimmunologiczne i nowotworowe

Cena: 900 zł (1 ml)

Czas wykonania zabiegu: ok. 60 min

Oddział w Katowicach

ul. Mikołowska 56, 40-001

tel.: (32) 608 30 10 lub (32) 781 30 40

Oddział w Rudzie Śląskiej

ul. Planty Antoniego Kowalskiego 4, 41-717

tel.: (32) 244 21 15 lub (32) 771 71 40