Zmarszczki marionetki – likwidacja kwasem hialuronowym


Zmarszczki marionetki (nazywane też bruzdami lub liniami marionetki) to efekt opadającej skóry twarzy w okolicach żuchwy. Zmarszczki marionetki widoczne są jako linie biegnące od okolic policzka lub ust do brody. Są to charakterystyczne pionowo ułożone bruzdy, które na myśl przywodzą właśnie twarz marionetki. Po pojawieniu się tego rodzaju zmarszczek twarz wygląda smutno i ponuro. Bruzdy marionetki są często dziedziczne i zaczynają być widoczne od ok. 40 roku życia. Jeśli Twoi rodzice lub dziadkowie zmagają się z tym problemem, istnieje duża szansa że u Ciebie również się pojawią. Warto jednak mieć na uwadze, że zmarszczki marionetki można zlikwidować w bezpieczny sposób. Istnieje także kilka sposobów, dzięki którym możemy zminimalizować ryzyko powstania tych bruzd. Jednak by było to możliwe, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację dużo wcześniej, niż zmarszczki mogą zacząć się pojawiać. Podstawą w zapobieganiu takim (ale też innym) zmarszczkom jest dbanie o odpowiednie nawilżenie skóry. Już po 25 roku życia skóra zaczyna tracić jędrność, a poziom jej naturalnego nawilżenia spada. Dzieje się tak, ponieważ produkcja takich substancji jak kolagen, elastyna czy kwas hialuronowy z wiekiem zaczyna znacznie maleć.

Zlikwiduj zmarszczki marionetki kwasem hialuronowym w Atrii!

Niestety często zdarza się tak, że o zwalczaniu zmarszczek zaczynamy myśleć, gdy one już się pojawią. Wtedy jednak kremy i inne preparaty stosowane na powierzchnię skóry niewiele nam pomogą. To dlatego, że zmiany są już zbyt duże, by substancje zawarte w kremach mogły zadziałać jedynie po nałożeniu na skórę. Z takiej sytuacji na szczęście istnieje wyjście. Rozwiązaniem problemu widocznych zmarszczek jest aplikacja substancji pod skórę. W przypadku, gdy chcemy zlikwidować zmarszczki marionetki, warto zdecydować się na kwas hialuronowy. Jest to naturalna i bezpieczna dla organizmu substancja. Efekty zabiegu ostrzykiwania bruzd marionetki kwasem hialuronowym widoczne są od razu po zabiegu.

Efekty zabiegu likwidacji zmarszczek marionetki kwasem hialuronowym widoczne są już po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet do 12 miesięcy. Przyjmuje się, że ilość potrzebnych zabiegów zależy od wieku pacjenta i głębokości bruzd. Jednak u osób do 45 roku życia zwykle pożądany efekt osiągany jest po jednym zabiegu. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rezygnacji z codziennych aktywności po jego wykonaniu. Warto zdecydować się na zabieg u doświadczonego lekarza. Dzięki temu zyskamy pewność, że nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania zabiegu, a także, że zabieg zostanie wykonany bezpiecznie i profesjonalnie.

Najczęstsze przeciwwskazania do zabiegu:

  • nadwrażliwość na jakikolwiek składnik substancji
  • choroby autoimmunologiczne
  • skłonność do tworzenia się bliznowców
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • opryszczka i inne zmiany chorobowe w okolicy bruzd
  • wcześniejsze stosowanie trwałych wypełniaczy w tym obszarze

Cena: 900 zł

Czas trwania zabiegu: ok. 40 min

Oddział w Katowicach

ul. Mikołowska 56, 40-001

tel.: (32) 608 30 10 lub (32) 781 30 40

Oddział w Rudzie Śląskiej

ul. Planty Antoniego Kowalskiego 4, 41-717

tel.: (32) 244 21 15 lub (32) 771 71 40