Ubytki objętości na skroniach – wypełnianie kwasem hialuronowym


Lipoatrofia skóry, czyli miejscowy zanik tkanki tłuszczowej oraz podskórnej. To właśnie lipoatrofia, do której dochodzi na twarzy wraz z wiekiem odpowiedzialna jest m.in. za ubytki objętości na skroniach. Ubytki objętości na skroniach powodują obniżenie i opadnięcie brwi oraz sprawiają, że skóra w tych okolicach wiotczeje i opada. Efektem tego jest dużo starszy wygląd twarzy oraz wrażenie, że twarz jest ponura i smutna. Problem ten dotyczy często osób szczupłych, jak i tych które straciły sporo na wadze po ok. 35 roku życia.

Wypełnianie ubytków objętości na skroniach jest jednym z zabiegów wolumetrycznych, dzięki którym możliwe jest przywrócenie pożądanego owalu twarzy. Wolumetria twarzy przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego to lifting bez użycia skalpela. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą poddawać się zabiegom chirurgicznym lub z jakichś powodów nie mogą się na nie zdecydować.

Ubytki objętości na skroniach – zlikwiduj je kwasem hialuronowym!

Wypełnianie ubytków objętości na skroniach pozwala na zarysowanie i konturowanie okolic kości jarzmowych oraz skroni. Dzięki temu twarz nabiera młodszego wyglądu oraz staje się pogodniejsza. Kwas hialuronowy jest bezpiecznym dla organizmu wypełniaczem. Ze względu na to, że kwas ten występuje naturalnie w organizmie człowieka, po pewnym czasie dochodzi do wchłonięcia się go w skórę. Z tego względu, by utrzymać efekty, zabieg należy powtórzyć po ok. 18 miesiącach. Zabieg jest bezbolesny, jednak dla pacjentów wyjątkowo wrażliwych na ból możliwe jest użycie znieczulenia, np. w kremie. Zabieg nie wymaga rezygnacji z codziennych aktywności, pacjent może do nich powrócić od razu po zabiegu.

Przeciwwskazania:

  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
  • Stany zapalne skóry

W Atrii zabieg wypełniania ubytków objętości na skroniach przeprowadza doświadczony lekarzdr Anna Mysłek. Dzięki temu pacjenci mają pewność, że zabieg będzie bezpieczny i wykonany z dbałością o każdy szczegół. Do zabiegów wykorzystujemy najwyższej jakości preparaty oraz narzędzia.

Cena: 1100 zł

Czas trwania zabiegu: ok. 40 min

Zapraszamy na zabieg wypełniania ubytków objętości

Oddział w Katowicach

ul. Mikołowska 56, 40-001

tel.: (32) 608 30 10 lub (32) 781 30 40

Oddział w Rudzie Śląskiej

ul. Planty Antoniego Kowalskiego 4, 41-717

tel.: (32) 244 21 15 lub (32) 771 71 40