Nadpotliwość pach – leczenie botoksem


Pocenie się to naturalny proces, podczas którego organizm chłodzi się, a także pozbywa toksyn. Niektórzy zmagają się jednak z zaburzeniami potliwości, a mianowicie hiperhydrozą, która powoduje nadmierne pocenie się. Nadpotliwość to kłopotliwa przypadłość, która odbiera pacjentom pewność siebie i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Nadmierna potliwość bowiem nie objawia się tylko zwiększoną wilgotnością w newralgicznych miejscach ciała – w przypadku tego schorzenia pot spływa wręcz stróżkami. Skutkiem tego jest konieczność zmiany odzieży czy obuwia nawet kilka razy dziennie. Hiperhydroza może mieć podłoże genetyczne lub może być spowodowana przewlekłym, silnym stresem, spożywaniem alkoholu w dużych ilościach, paleniem papierosów, a także spożywaniem bardzo pikantnych potraw w dużej ilości.

Nadpotliwość pach – leczenie botoksem w Atrii

Leczenie nadpotliwości pach botoksem polega na wstrzyknięciu pod skórę niewielkiej dawki toksyny botulinowej. Wstrzykuje się ją w precyzyjnie określone miejsca wydzielania się potu. Efektem ostrzykiwania jest blokada działania zakończeń nerwowych, które powodują wydzielanie potu. Zabieg określany jest zwykle przez pacjentów jako bezbolesny, ukłuciom może towarzyszyć jedynie nieznaczne uczucie dyskomfortu. Zabieg nie wymaga wyłączenia z codziennych aktywności, bezpośrednio po nim można powrócić do normalnego trybu życia.

Leczenie nadpotliwości botoksem cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów z uwagi na wysoką skuteczność. Efektem zabiegu jest ograniczenie wydzielania potu, które staje się zauważalne po kilku dniach. Efekty utrzymują się średnio od 6 – 8 miesięcy. W Atrii pracujemy na preparatach najwyższej jakości, a zabiegi wykonuje doświadczony lekarzdr Anna Mysłek.

Cena: 1500 zł

Czas trwania zabiegu: ok. 30 min

Oddział w Katowicach

ul. Mikołowska 56, 40-001

tel.: (32) 608 30 10 lub (32) 781 30 40

Oddział w Rudzie Śląskiej

ul. Planty Antoniego Kowalskiego 4, 41-717

tel.: (32) 244 21 15 lub (32) 771 71 40