Atria - Dentysta Chorzów, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śl.

Blog

Biżuteria nazębna twinkles - nowy trend w stomatologii estetycznej

kobieta biżuteria nazębna twinkles
data publikacji: Konsultacje medyczne: lek. dentysta Karolina Bucka

Rozwój medycyny estetycznej, w tym także stomatologii estetycznej, nie zwalnia tempa. Co chwilę możemy obserwować nowe osiągnięcia i rozwiązania, dające nam możliwość poprawy swojego wyglądu. Jednym z nowszych trendów w stomatologii estetycznej stała się biżuteria nazębna - twinkles. Pokochały ją gwiazdy i nie tylko. Więcej na ten temat w dzisiejszym artykule.

Biżuteria nazębna - o co chodzi?

Biżuteria nazębna to nowy trend, który swój początek miał w Stanach Zjednoczonych. Gwiazdy showbiznesu pokochały ten rodzaj ozdób, przez co bardzo szybko moda na biżuterię nazębną przyjęła się także poza czerwonym dywanem. Twinkles to ozdoby w różnych kształtach i kolorach, które naklejane są na szkliwo zęba. Mogą to być diamenciki, cyrkonie, ozdoby w Uśmiechnięta kobietakształcie serc itp. Umieszczane są najczęściej na górnej dwójce lub trójce. 

Biżuteria nazębna może być założona na miesiąc, ale istnieją także takie rodzaje, które utrzymują się na zębach do dwóch lat. Okres noszenia twinkles na zębach jest kwestią indywidualną i ustala się go zgodnie z własnymi preferencjami. 

Jak zakładana jest biżuteria nazębna? 

Zakładanie biżuterii nazębnej powinno odbywać się w gabinecie stomatologicznym, aby wykluczyć możliwość uszkodzenia zęba przy nieprofesjonalnym zakładaniu ozdoby. Mocowanie twinkles trwa kilkanaście minut i jeśli wykonywane jest przez fachowca - nie zagraża zębom. 
Ze względów estetycznych przed założeniem ozdób nazębnych zaleca się wykonanie zabiegu wybielania zębów.

Biżuteria nazębna - czy warto?

Oczywistym jest, że o gustach się nie dyskutuje, a ile ludzi - tyle opinii. Dla jednych biżuteria nazębna może być ciekawym sposobem na urozmaicenie swojego wyglądu, dla innych zbędną fanaberią. Do zalet biżuterii twinkles można niewątpliwie zaliczyć jej nieinwazyjność, proste zakładanie i zdjemowanie. Ponadto mocowanie biżuterii na zębach jest bezbolesne, a podczas jej noszenia nie jest wymagana specjalna pielęgnacja jamy ustnej.

Czy biżuteria nazębna stanie się tak popularna jak noszenie pierścionków na dłoniach czy kolczyków w uszach? Czas pokaże. 


Sprawdź też - wybielanie zębów lampą beyond